Другий майстер-клас «Стартуй у світ робототехніки» на кафедрі автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки Хмельницького національного університету

14 лютого 2025 року на кафедрі автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки Хмельницького національного університету для школярів було проведено другий майстер-клас «Стартуй у світ робототехніки».

Лаборанти кафедри автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки Павло Слободян та Єлизавета Васильєва, а також студенти групи АКІТР-23-1 Любомир Янковець та Артем Волянський познайомили школярів із роботами-маніпуляторами DOBOT Magician Lite та DOBOT Magician, а також провели майстер клас по програмуванню таких роботів на мові Python.

Школярі, які відвідали майстер клас, зацікавилися лабораторіями та обладнанням кафедри автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки. Завідувач кафедрою Валерій Мартинюк продемонстрував учням новий лабораторний стенд для вивчення програмування програмованих логічних контролерів компанії Siemens, який безкоштовно надала компанія ТОВ «ТопСітіСервіс» та її директор Олександр Спорий.

Стенд оснащений сучасним програмованим логічним контролером S7-1200, який керує конвеєром та лазерним сканером для отримання 3D моделей деталей, які рухаються на конвеєрі. Отримана 3D модель деталі далі відображується на панелі оператора людино-машинного інтерфейсу від компанії Siemens.

Під час другого майстер-класу «Стартуй у світ робототехніки» учні також відвідали лабораторію сонячної енергетики кафедри автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки та ознайомилися із обладнанням, яке використовується для проведення лабораторних робіт та наукових досліджень студентів і викладачів кафедри.

Асистент кафедри автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки Артур Слива розповів про розроблений викладачами кафедри імітатор сонячного випромінювання для вимірювання вольт-амперних та вольт-ватних характеристик сонячних панелей, які далі використовуються для моделювання роботи сонячної електростанції в середовищі Matlab/Simulink.

Під час другого майстер-класу «Стартуй у світ робототехніки» школярі отримали інформацію про особливості спеціальності G7 – Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, навчальними лабораторіями та матеріально-технічною базою кафедри автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки Хмельницького національного університету.

Завідувач кафедрою автоматизації,
комп’ютерно-інтегрованих технологій
та робототехніки, Валерій Мартинюк