Екскурсія та зустріч з роботодавцями студентів та викладачів спеціальності 174 “Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка”

26 жовтня 2023 року відбулася екскурсія та зустріч студентів та викладачів спеціальності 174 “Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка” із компанією ТОВ СГМ-ПАК.

Компанія ТОВ СГМ-ПАК є виробником паперових мішків під засипку цементу, сухих будівельних сумішей, каоліну, гіпсу, деревного вугілля, комбікормів, насіння, сухого молока та інших сипучих речовин. Повний цикл виробництва знаходиться в м Хмельницький. Компанія ТОВ СГМ-ПАК виробляє паперові мішків з крафт-паперу відомих європейських брендів таких як компанія Mondi, StoraEnso та інших.

Компанія ТОВ “ТОПСІТІСЕРВІС” проводила модернізацію лінії виготовлення паперових мішків. Застаріле обладнання вимагало модернізації. Несправність приводу управління Indramat servo drive призвела до некоректної роботи пакувальної машини. Решітка пакувальної машини виконує підйом пачки мішків для їх подальшого захоплення укладальної машиною.

Також компанія ТОВ СГМ-ПАК має 6-ти колірну флексографічну друкарську машину італійської компанії Uteco яка дозволяє друкувати якісну і насичену упаковку для продукції. Розмір флексодруку може бути від 400мм до 1400 мм На сьогоднішній день флексографічний друк є одним з найбільш популярних видів нанесення друку на паперових матеріалах. При сьогоднішній конкурентні компанії намагаються зробити свою упаковку, яскравою, насиченою і впізнаваною для клієнтів. Флексографічний друк використовується при виготовленні упаковок для харчових продуктів, будівельних матеріалів, текстильної продукції, кондитерських виробів, господарських товарів. Словом, флексографія застосовується скрізь, де є необхідність в отриманні барвистою, інформативною і одночасно економною упаковки. Отримані таким способом зображення стійкі до впливу зовнішніх впливів, тому тривалий час зберігають свій привабливий зовнішній вигляд.

Флексографічний друк є досить економічним в порівнянні з іншими способами друку на паперових пакувальних матеріалах, а висока якість зображень часто призводить до вибору саме такого способу нанесення зображень на упаковку.

Фахівці компанії ТОВ “ТОПСІТІСЕРВІС” добре знайомі з особливостями технологічного процесу поліграфічних підприємств, з вимогами та стандартами, які пред’являються до функціоналу АСУ ТП.

Тому, автоматизація лінії безперервного флексодруку на рулонах паперу була для компанії ТОВ “ТОПСІТІСЕРВІС” досить цікавим проектом.

Від імені студентів та викладачів кафедри автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки висловлюю глибоку вдячність директору компанії ТОВ “ТОПСІТІСЕРВІС” Спорому Олександру Володимировичу за екскурсію на підприємстві ТОВ СГМ-ПАК та можливість більш глибоко познайомитися із особливостями своєї спеціальності.

Завідувач кафедрою,

Валерій Мартинюк