Міжнародне співробітництво між кафедрою та інститутом VOLT м. Модесто, штат Каліфорнія (США)

02.07.2021 р. відбулася зустріч завідувача кафедри автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій і телекомунікацій Валерія Мартинюка та провідного експерта з міжнародних програм і проєктів офісу міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету Вадима Басистого з головним директором з ділових послуг – Opportunity Stanislaus, виконавчим директором інституту VOLT Тайлером Річардсоном м.Модесто, штат каліфорнія (США). Зустріч була організована провідним експертом з міжнародних програм і проєктів офісу міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету Вадимом Басистим.

У своїй презентації Тайлер Річардсон розповів, що інститут VOLT розташований у центрі міста Модесто – міста побратима Хмельницького. Інститут VOLT – це найновіший навчальний заклад Сан-Хоакінської долини. VOLT пропонує швидке навчання за високооплачуваними спеціальностями, які користуються попитом.

Навчання в інституті VOLT організоване для студентів, які хочуть працювати в промисловості. В інституті VOLT викладають ветерани-професіонали в галузі промисловості. Місцеві роботодавці, які вклали гроші в інститут VOLT, забезпечили студентів навчальним обладнанням та висококваліфікованими викладачами. Випускники інституту VOLT отримують визнаний у промисловості сертифікат, а також допомогу при працевлаштуванні.

Серед освітніх програм інституту VOLT великим попитом користується нова освітня програма «Програмовані логічні контролери», яка забезпечує підготовку до використання та програмування систем автоматизації на снові програмованих логічних контролерів.

Навчання на цій освітній програмі здійснюється за підтримки компанії «Група з автоматизації», яка знаходиться в місті Модесто і має багаторічний досвід роботи у галузі автоматизації та впровадження складних автоматизованих систем в Північній Америці.

Упродовж зустрічі Валерій Мартинюк познайомив Тайлера Річардсона із кафедрою автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій і телекомунікацій Хмельницького національного університету та освітньою програмою «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Навчання за цією освітньою програмою здійснюється за спеціальністю 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

Валерій Мартинюк розповів Тайлеру Річардсону про освітні компоненти програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», серед яких важливою є «Архітектура комп’ютерів та промислових контролерів».
Студенти, які навчаються за освітньою програмою «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», так само як і їх американські колеги, вивчають програмування та використання програмованих логічних контролерів в системах автоматизації.
Для цього на кафедрі автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій і телекомунікацій створено сучасну матеріально-технічну базу, окрасою якої є лабораторія автоматизації із обладнанням, що безкоштовно надала швейцарська компанія АВВ.

Також Валерій Мартинюк ознайомив Тайлера Річардсона із науковими розробками викладачів та студентів кафедри. Особливо Тайлера Річардсона зацікавили наукові розробки по підвищенню ефективності відбору енергії від сонячних панелей – оптимізатор роботи сонячних панелей та автоматизована інтелектуальна система відслідковування положення поверхні сонячної панелі під кутом 90° до сонячного випромінювання.

За результатами зустрічі сторони домовилися підписати угоду про освітню та наукову співпрацю між Хмельницьким національним університетом та інститутом VOLT (США). Також Тайлер Річардсон зацікавився у виконанні спільних американських грантів в галузі автоматизації та сонячної енергетики разом із кафедрою автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій і телекомунікацій Хмельницького національного університету.

Валерій Мартинюк
доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедри автоматизації,
комп’ютерно-інтегрованих