Онлайн вебінар «Актуальність автоматизації виробництва для промисловості України»

Зустріч викладачів та студентів кафедри автоматизацій та комп’ютерно-інтегрованих технологій і телекомунікацій із менеджментом компанії «КЕРНЕЛ»

17.06.2020 р. відбулася зустріч викладачів та студентів кафедри автоматизацій та комп’ютерно-інтегрованих технологій і телекомунікацій спеціальностей 151 Автоматизії та комп’ютерно-інтегровані технології та 172 Телекомунікації та радіотехніка з представниками компанії «КЕРНЕЛ» в рамках онлайн вебінару «Актуальність автоматизації виробництва для промисловості України». Також до зустрічі приєднались студенти та викладачі кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем спеціальностей 133 «Галузеве машинобудування» та 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Організаторами даного заходу виступили компанія Кернел та кафедра автоматизацій та комп’ютерно-інтегрованих технологій і телекомунікацій.

Компанія «КЕРНЕЛ» – провідний виробник сільськогосподарської продукції на світовому ринку та один з найбільших постачальників та експортерів соняшникової олії на ринки України та світу. На частку компанії припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії. Свою продукцію вона поставляє більш ніж в 60 країн світу.

Компанія «КЕРНЕЛ» розпочала будівництво Старокостянтинівського олійно-екстракційного заводу з річною потужністю переробки 1 млн тон насіння соняшника. Новий завод стане найсучаснішим в Україні у своєму сегменті. Високотехнологічне обладнання та Європейські стандарти управління якістю, охорони праці та екології забезпечать відповідність виробництва найвищим світовим стандартам. У проект буде інвестовано 130 млн. доларів.

На етапі будівництва, монтажу та подальшого обслуговування даного підприємства є затребуваними  фахівці в галузі автоматизації, мехатроніки, енергетики, електротехніки та електромеханіки. Зокрема, підготовку таких фахівців здійснюють двох кафедр Хмельницького національного університету: кафедри машин та апаратів, електромеханічних і енергетичних систем та кафедри автоматизації і комп’ютерно-інтегрованих.

Під час вебінару зі вступним словом від Хмельницького національного університету до учасників семінару звернувся проректор з навчально-наукової роботи к.т.н., доцент Сергій Матюх. Від компанії «КЕРНЕЛ» зробили змістовні доповіді та презентації менеджер з навчання та розвитку персоналу компанії «КЕРНЕЛ» Юлія Дуднік, головний фахівець Віктор Сербул та менеджер з персоналу Валентина Лісова.

Упродовж зустрічі Юлія Дуднік розповіла про можливості програми «КЕРНЕЛ ШАНС» для майбутніх випускників.

«КЕРНЕЛ ШАНС» – це можливість пройти повний цикл виробничого стажування, освоїти новітні технології, здобути практичні навички та теоретичні знання за різними спеціальностями. Дана програма передбачає також оплачуване стажування, навчання та подальше працевлаштування студентів у компанії «КЕРНЕЛ». За період стажування і навчання молоді спеціалісти зможуть отримати практичні навички, необхідні їм у подальшій роботі. Також вона розкрила питання розвитку професійних компетенцій у компанії.

Головний фахівець з контрольно-вимірювальних приладів та автоматизації дивізіону виробничих активів компанії «КЕРНЕЛ» Віктор Сербул розповів про виробничі активи компанії, які включають обробіток ґрунту та олійно-екстракційні заводи, особливості логістики інфраструктури, що включає мережу елеваторів і глибоководні експортні термінали. Продемонстрував присутнім 3D-модель майбутнього Старокостянтинівського олійно-екстракційного заводу, який буде введений в експлуатацію наприкінці 2021 року.

Наразі проявляється особлива зацікавленість компанії у висококваліфікованих фахівцях зі спеціальності кафедри АКІТіТК спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» та кафедри МАЕЕС «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (освітня програма «Енергетичний менеджмент») та «Галузеве машинобудування» (освітня програма «Робототехнічні та мехатронні системи галузі») та 

Під час вебінару студенти та викладачі мали змогу поставити запитання представникам компанії, на які отримали змістовні відповіді.

Від викладачів та студентів кафедри АКІТіТК та кафедри МАЕЕС хочемо висловити подяку представникам компанії «КЕРНЕЛ» Віктору Сербулу та Юлії Дуднік та керівництву Хмельницького національного університету за надану можливість ознайомитися із новітніми технологіями та устаткуванням, які впроваджує всесвітньовідома компанія «КЕРНЕЛ».

Валерій Мартинюк

доктор технічних наук, професор,

завідувач кафедри автоматизацій та комп’ютерно-інтегрованих технологій і телекомунікацій

та 

Олег Поліщук

доктор технічних наук,

завідувач кафедри машин і апаратів

електромеханічних та енергетичних систем