ТОВ “Спеціалізовані Енергетичні Технології” (м. Луцьк) та компанія розробник Valentin Software GmbH (м. Берлін, Німеччина) в рамках співпраці та розвитку напрямку альтернативної енергетики надали студентам спеціальності автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології спеціалізоване програмне забезпечення для моделювання систем сонячної енергетики PV*SOL Premium

Визнаючи важливість для Західного регіону та України в цілому, вирішення проблеми модернізації структури і принципів підготовки та перепідготовки кадрів для галузі сонячної енергетики України з урахуванням ринкових умов її функціонування і розвитку у Хмельницькому національному університеті на кафедрі «Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій» було створено навчально-наукову лабораторію сонячної енергетики.
Для отримання навичок роботи студентами в процесі навчання, обміном науковою, науково-технічною інформацією, знаннями у сфері сонячної енергетики важливою є співпраця Хмельницького національного університету із ТОВ “Спеціалізовані Енергетичні Технології” (м. Луцьк) https://setech.in.ua. Компанія Спеціалізовані Енергетичні Технології інсталює сонячні електростанції та використовує професійне програмне забезпечення для їх моделювання та підготовки звітів для замовника. Мова йдеться про програми від німецького розробника Valentin Software https://valentin-software.com/en/: PV*SOL та PV*SOL Premium, T*SOL, GeoT*SOL.
На початку нового навчального року компанія Спеціалізовані Енергетичні Технології передала ліцензії на програмне забезпечення PV*SOL Premіum https://setech.in.ua/programne-zabezpetchennya-pv-sol/, які будуть використовуватися при викладанні дисциплін «Теорія керування та проєктування систем сонячної енергетики» та «Моделювання та проєктування пристроїв сонячної енергетики» для студентів спеціальності 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.
Програмне забезпечення для проектування та моделювання фотоелектричних систем PV*SOL premium – це програма динамічного моделювання з 3D-візуалізацією та детальним аналізом затінення для розрахунку фотоелектричних систем у поєднанні з електроприладами, акумуляторними системами та електромобілями.

Завдяки PV*SOL premium, галузевому стандарту для програм фотоелектричного проектування, ви можете проектувати та моделювати всі типи сучасних систем PV. Від невеликої системи на даху з декількома модулями і середніх систем на комерційних дахах, до великих сонячних парків – PV*SOL premium підтримує вас численними інструментами для проектування та моделювання.

Унікальна 3D-візуалізація є головним моментом преміум-класу PV*SOL. Ви можете візуалізувати всі поширені типи систем в 3D, будь то інтегровані на даху, будь то на невеликих кутових дахах, великих промислових залах або просторах – з до 7500 встановлених модулів або до 10000 паралельних даху модулів, і можете розрахувати затінення на основі 3D-об’єктів. Це дозволяє досягти найвищої надійності прогнозу доходів – адже для точного розрахунку доходу важливим є реалістичне зображення затінення від оточуючих об’єктів.

Від студентів та викладачів кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій хочу висловити подяку компаніям Спеціалізовані Енергетичні Технології та Valentin Software, а також особисто Генеральному директору Михальчуку Роману Ростиславовичу та його колегам за надану освітню можливість та співпрацю у підготовці студентів за спеціальністю Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

Валерій МАРТИНЮК
доктор технічних наук, професор,