Відкрита лекція на тему «Автоматизована система комерційного обліку електроенергії (АКСОЕ)» по дисципліні «Теорія керування та проєктування систем сонячної енергетики»

Магістранти спеціальності 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології разом з викладачами кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій 6 червня 2022 року прослухали відкриту лекцію на тему «Автоматизована система комерційного обліку електроенергії (АКСОЕ)» по дисципліні «Теорія керування та проєктування систем сонячної енергетики», яку провів начальник служби автоматизованих систем контролю виробництва та контрольно-вимірювальних приладів (АСКВ і КВП) міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» Норик Віталій Григорович.

Віталій Григорович розповів, що автоматизована система комерційного обліку електроенергії призначена для проведення комерційних розрахунків з енергозбутовими компаніями. Використання автоматизованих систем комерційного обліку електричної енергії дозволяє звести до мінімуму участь людини на етепі вимірювання, збору і обробки даних і забезпечує точний, швидкий і доступний, адаптований до різних тарифних систем обліку електричної енергії.

На лекції детально було розглянуто структуру автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії, особливості апаратного та програмного забезпечення. Віталій Григорович розповів про особливості використання автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії на міському комунальному підприємстві «Хмельницькводоканал».

Від студентів та викладачів кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій хочу висловити подяку начальнику служби автоматизованих систем контролю виробництва та контрольно-вимірювальних приладів (АСКВ і КВП) міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» Норику Віталію Григоровичу за надану освітню можливість та співпрацю у підготовці магістрів за спеціальністю Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

Валерій МАРТИНЮК
доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедри автоматизації та
комп’ютерно-інтегрованих технологій